Debordelizace v lednu. Ano nebo ne?

Nový rok se rozjel naplno. Sítě jsou zahlceny předsevzetími a visionboardy, leden je vnímán jako nový začátek. Máte to tak taky? Už jste si sepsali nová předsevzetí na tento rok a pravidelně se věnujete jejich naplňování? Vlila se vám nové energie do žil a jdete prožít na plno nový rok? Může být, proč ne.

Pokud skutečně cítíte příliv energie a chodí vám nové impulzy, svezte se na té vlně. Pokud ne, nabídnu vám ale ještě druhý pohled, který vás možná trochu uklidní.

Leden vnímám jako měsíc odpočinku, zastavení. Vše je schované pod zemí a přikryté čepicí sněhu. Je to takové mezidobí, velký hluboký a tajemný spánek.

Měsíc, kdy staré ještě úplně neodešlo a nové se teprve pomalinku začíná objevovat. Měsíc, kdy existuje oboje zároveň. Měsíc, kdy ze starého vyrůstá nové.

Ale aby skutečně mohlo v dalších měsících přijít něco nového a jiného, je potřeba to staré ukončit a uzavřít.

Jak na to? 

Jednou z možností, jak to provést na fyzické úrovni, je probrání věcí, které vlastníme, a puštění těch, které s námi nesouzní.  

O-D-POUŠTĚNÍ

Nejlepším obdobím pro tuto očistu je podzim, kdy se příroda připravuje na zimu. Stromy pouští své listí, vše se stahuje a vrací zpět dovnitř, do sebe, do země. To je období, kdy probírání věcí jde jedna báseň.

Rozhodnu se a vrhnu se na debordelizaci v plné síle. Bum, bum, bum. Všechno lítá a jede. 

Někdy. Někdy to teda nejede vůbec a jenom to pořádně drhne. Někdy je skutečně těžké přimět se něco začít dělat a pustit se do probírání věcí.

Minulost

Probíráme se totiž nejen věcmi, ale především naší minulostí, vzpomínkami. Často je to bolestivý proces, který vyžaduje velkou dávku odvahy a odhodlání. 

Minulost je P-A-S-T

M. Tilšarová

Tady si dovolím malou odbočku: Marie Tilšarová má perfektní cédéčko Pusť to po vodě, kde jedna z písniček nese název Minulost je past. A já miluju, jak si ji moje dvouleťačka zpívá. Takže vřele doporučuju. Najdete ji i na Spotify.

Je potřeba dovolit si vidět věci, které máme před nosem a před kterými zavíráme oči. Projít celým procesem pouštění, opouštení a odpouštění. Ano, je to dřina, ale je to radost. Součástí procesu je i svoboda, které se vám dostane. Osvoboďte svůj prostor!

Je i v lednu vhodný čas?

Pokud jste to na podzim nestihli, pořád je možné se do toho pustit teď a vytvořit prostor pro to nové, co v příštích měsících vyroste spolu s probouzející se přírodou.

Určitě je lepší se do debordelizace pustit teď než než čekat na další rok. Jen je potřeba to dělat s respektem k procesu a k období odpočinku, takže je potřeba více si hlídat svoji energii a rezervy a netlačit na pilu.

Proberte váš domov kousek po kousku, vyndejte šuplíky, projděte skříně. Každou věc podržte v ruce a rozhodněte se, zda je a má být ještě součástí vašeho života nebo ne. Pokud ano, super! Nechte si ji a oslavte, že ji máte. Pokud ne, rozlučte se s ní. Poděkujte jí, že byla součástí vaší cesty a propustte ji.

Někdy je to tak těžké! Lpění a pocit nedostatku je velké téma. Máme tendenci hromadit věci, co kdyby náhodou… Je potřeba se postavit do důvěry v život a skutečně naslouchat sami sobě. Pak je snazší se rozhodnout.

Pojďte do toho!

Chtěla bych vás podpořit v tom, abyste se pustili třeba jen do jedné malé části. Každý kousek se počítá a pokud těch malých kousků zvládnete víc, poskládají se do velkého celku.

Michala Prouzová
Space Healer

Harmonizuju prostor a vracím ho do rovnováhy. Vedu ženy k tomu, aby si vytvořily podporující a laskavé prostředí, ve kterém se cítí dobře.

Přečtěte si můj příběh zde.

Přečti si i tyto články:

Rozchod: Opečování prostoru pro nové začátky
Rozchod: Opečování prostoru pro nové začátky

Vztahy jsou v našem životě zásadní Tvoříme páry, tvoříme rodiny, tvoříme společenství. Často je rodina to první, co se nám vybaví, když se řekne slovo "domov". Protože domov nejsou jen zdi. Domov není jen fyzický prostor. Domov je i společný prostor všech, kteří ho...

Vánoce: stres nebo klid?
Vánoce: stres nebo klid?

2 přístupy k Vánocům Blíží se Vánoce a napětí stoupá. Je toho potřeba udělat tolik. Taky tě čeká velký každoroční úklid? Vydrhnout záchod kartáčkem na zuby. Omýt okna - vodou s octem nebo k tomu přidat i alkohol? Počkat, až je děti opatlají, vynadat jim a jít leštit...

Jak se posadíte v kavárně?
Jak se posadíte v kavárně?

Zamýšlíte se nad tím, kam si sednete anebo ne? Jste třeba někdy zklamaní, když je vaše oblíbené místo obsazené? A jak to vaše oblíbené místo vypadá? ZÁKUSEK V KLÍNĚ? Sezení je velké téma :D Sezení je o tom, že mám židli, která mně chrání záda, a zároveň mám oči tím...