Jak jsem se dostala k Feng Shui?

Když jsem začala s podnikáním a nabízela řešení dispozic, posouvání nábytku a co nejlepší využití prostoru (celé know-how najdete v e-booku Koncept šťastného domova, který je mimochodem fakt skvělý), všichni se mě ptali, jak to mají dělat podle Feng Shui.

A já jsem se vztekala.

Jak jako podle Feng Shui? To jako prostor rovná se Feng-Shui? Žádná jiná varianta není? To udělám dobře i bez… Měla jsem pocit, že Feng Shui má jen dobré promo.

Ale červíček hlodal, začala jsem hledat, jak si doplnit vzdělání a rozšířit portfolio. Vždyť by to přece nemuselo být tak špatný. 

Přihlásila jsem se do kurzu se skeptickým naladěním a čekala jsem, že se to bude ubírat směrem: Dejte si dva růžové svícínky do oblasti vztahů a je vyřešeno.

A víte co? Někdy to tak je. Někdy si člověk dá dva růžové svícínky do oblasti vztahů a je vyřešeno. A někdy ne. 

Nové roviny a úhly pohledu 

Otevřel se přede mnou hluboký a široký prostor Feng Shui, který se zabývá harmonizací našich domovů a vychází ze starých čínských pramenů a vědění. A taky naprosto jiné kultury a myšlení. 

Je to komplexní a hluboký systém, který je v mnoha věcech přesný, exaktní a definovaný a v mnoha plovoucí, pocitový a o zkušenostech.

Je to pro mě skvělý mix a propojení několika rovin, na kterých se dá domov vnímat. Propojuje fyzickou, energetickou i duchovní úroveň. Propojuje moje znalosti a zkušenosti v oblasti dispozic a efektivního uspořádání prostoru s mým naciťováním prostoru a komunikací s domovem jako takovým.

Tvoří most, který obě oblasti doplňuje, propojuje, ukotvuje a zároveň mi umožňuje se více realizovat v energetické práci a léčení prostoru. Miluju to. To všechno jako celek. Dům, byt, domov. Můj i Váš. Je to moje vášeň a radost a oblast, kde cítím flow.

Občas je oříšek rozklíčovat, kde to drhne a proč. Občas stačí pověsit malý obrázek a hned je znát změna. Někdy je zapotřebí víc práce.

Práce se záměry

Vnímám Feng-Shui i jako práci se záměry. Práci, kdy si člověk zvědomí oblasti, které potřebuje vyladit a poté udělá drobný (nebo větší) krok v realitě. Tím svůj záměr ukotví a zhmotní.

Je v tom ale ještě víc, je to o toku životní energie, o cyklech v přírodě a propojení se životem na Zemi. Feng Shui není o důsledném a tvrdém následování pravidel, ale o zlepšení našeho životního prostoru tady a teď.

P.S. Tento článek je i součástí mého e-booku zdarma 3 top Feng Shui zásady pro každého, který najdete zde.

Michala Prouzová

Jsem Feng Shui čarodějka a léčitelka prostoru. Miluju, když se můžu naladit na konkrétní domov, můžu ho opečovat a vrátit do rovnováhy. Ukazuji ženám, jak s jejich domovem pracovat tak, aby je podporoval a vedl na jejich jedinečné cestě životem.

Přečtěte si můj příběh zde.

Přečtěte si i tyto články:

Debordelizace v lednu. Ano nebo ne?

Debordelizace v lednu. Ano nebo ne?

Nový rok se rozjel naplno. Sítě jsou zahlceny předsevzetími a visionboardy, leden je vnímán jako nový začátek. Máte to tak taky? Už jste si sepsali nová předsevzetí na tento rok a pravidelně se věnujete jejich naplňování? Vlila se vám nové energie do žil a jdete...

9 tipů pro lepší den!

9 tipů pro lepší den!

Taky máte někdy pocit, že už je toho moc? Sedím mezi poplivanou knížkou, pytlíkem vysypané červené čočky a kukuřičnýma křupkama zadupanýma do koberce a už prostě nemůžu. Můžu se přesvědčovat jak chci, že se vlastně nic neděje a všechno je v pořádku, jsme zdraví, máme...

Nevím, co chci, ale nedám pokoj, dokud to nedostanu

Nevím, co chci, ale nedám pokoj, dokud to nedostanu

Necítíte se doma dobře, tak často utíkáte ven? Cítíte, že by vaše bydlení potřebovalo změnu, ale netušíte, kde začít? Máte pocit, že ať uděláte cokoliv, stejně to nikdy nebude lepší? Prostě je ten byt moc malej a těsnej, je lepší se v něm moc nezdržovat. Pak se nemusí...