Jak jsem se dostala k Feng Shui?

Když jsem začala s podnikáním a nabízela řešení dispozic, posouvání nábytku a co nejlepší využití prostoru (celé know-how najdete v e-booku Koncept šťastného domova, který je mimochodem fakt skvělý), všichni se mě ptali, jak to mají dělat podle Feng Shui.

A já jsem se vztekala.

Jak jako podle Feng Shui? To jako prostor rovná se Feng-Shui? Žádná jiná varianta není? To udělám dobře i bez… Měla jsem pocit, že Feng Shui má jen dobré promo.

Ale červíček hlodal, začala jsem hledat, jak si doplnit vzdělání a rozšířit portfolio. Vždyť by to přece nemuselo být tak špatný. 

Přihlásila jsem se do kurzu se skeptickým naladěním a čekala jsem, že se to bude ubírat směrem: Dejte si dva růžové svícínky do oblasti vztahů a je vyřešeno.

A víte co? Někdy to tak je. Někdy si člověk dá dva růžové svícínky do oblasti vztahů a je vyřešeno. A někdy ne. 

Nové roviny a úhly pohledu 

Otevřel se přede mnou hluboký a široký prostor Feng Shui, který se zabývá harmonizací našich domovů a vychází ze starých čínských pramenů a vědění. A taky naprosto jiné kultury a myšlení. 

Je to komplexní a hluboký systém, který je v mnoha věcech přesný, exaktní a definovaný a v mnoha plovoucí, pocitový a o zkušenostech.

Je to pro mě skvělý mix a propojení několika rovin, na kterých se dá domov vnímat. Propojuje fyzickou, energetickou i duchovní úroveň. Propojuje moje znalosti a zkušenosti v oblasti dispozic a efektivního uspořádání prostoru s mým naciťováním prostoru a komunikací s domovem jako takovým.

Tvoří most, který obě oblasti doplňuje, propojuje, ukotvuje a zároveň mi umožňuje se více realizovat v energetické práci a léčení prostoru. Miluju to. To všechno jako celek. Dům, byt, domov. Můj i Váš. Je to moje vášeň a radost a oblast, kde cítím flow.

Občas je oříšek rozklíčovat, kde to drhne a proč. Občas stačí pověsit malý obrázek a hned je znát změna. Někdy je zapotřebí víc práce.

Práce se záměry

Vnímám Feng-Shui i jako práci se záměry. Práci, kdy si člověk zvědomí oblasti, které potřebuje vyladit a poté udělá drobný (nebo větší) krok v realitě. Tím svůj záměr ukotví a zhmotní.

Je v tom ale ještě víc, je to o toku životní energie, o cyklech v přírodě a propojení se životem na Zemi. Feng Shui není o důsledném a tvrdém následování pravidel, ale o zlepšení našeho životního prostoru tady a teď.

P.S. Tento článek je i součástí mého e-booku zdarma 3 top Feng Shui zásady pro každého, který najdete zde.

Michala Prouzová
Space Healer

Harmonizuju prostor a vracím ho do rovnováhy. Vedu ženy k tomu, aby si vytvořily podporující a laskavé prostředí, ve kterém se cítí dobře.

Přečtěte si můj příběh zde.

Přečti si i tyto články:

Rozchod: Opečování prostoru pro nové začátky
Rozchod: Opečování prostoru pro nové začátky

Vztahy jsou v našem životě zásadní Tvoříme páry, tvoříme rodiny, tvoříme společenství. Často je rodina to první, co se nám vybaví, když se řekne slovo "domov". Protože domov nejsou jen zdi. Domov není jen fyzický prostor. Domov je i společný prostor všech, kteří ho...

Vánoce: stres nebo klid?
Vánoce: stres nebo klid?

2 přístupy k Vánocům Blíží se Vánoce a napětí stoupá. Je toho potřeba udělat tolik. Taky tě čeká velký každoroční úklid? Vydrhnout záchod kartáčkem na zuby. Omýt okna - vodou s octem nebo k tomu přidat i alkohol? Počkat, až je děti opatlají, vynadat jim a jít leštit...

Jak se posadíte v kavárně?
Jak se posadíte v kavárně?

Zamýšlíte se nad tím, kam si sednete anebo ne? Jste třeba někdy zklamaní, když je vaše oblíbené místo obsazené? A jak to vaše oblíbené místo vypadá? ZÁKUSEK V KLÍNĚ? Sezení je velké téma :D Sezení je o tom, že mám židli, která mně chrání záda, a zároveň mám oči tím...