Jak jsem se dostala k Feng Shui?

Když jsem začala s podnikáním a nabízela řešení dispozic, posouvání nábytku a co nejlepší využití prostoru (celé know-how najdete v e-booku Koncept šťastného domova, který je mimochodem fakt skvělý), všichni se mě ptali, jak to mají dělat podle Feng Shui.

A já jsem se vztekala.

Jak jako podle Feng Shui? To jako prostor rovná se Feng-Shui? Žádná jiná varianta není? To udělám dobře i bez… Měla jsem pocit, že Feng Shui má jen dobré promo.

Ale červíček hlodal, začala jsem hledat, jak si doplnit vzdělání a rozšířit portfolio. Vždyť by to přece nemuselo být tak špatný. 

Přihlásila jsem se do kurzu se skeptickým naladěním a čekala jsem, že se to bude ubírat směrem: Dejte si dva růžové svícínky do oblasti vztahů a je vyřešeno.

A víte co? Někdy to tak je. Někdy si člověk dá dva růžové svícínky do oblasti vztahů a je vyřešeno. A někdy ne. 

Nové roviny a úhly pohledu 

Otevřel se přede mnou hluboký a široký prostor Feng Shui, který se zabývá harmonizací našich domovů a vychází ze starých čínských pramenů a vědění. A taky naprosto jiné kultury a myšlení. 

Je to komplexní a hluboký systém, který je v mnoha věcech přesný, exaktní a definovaný a v mnoha plovoucí, pocitový a o zkušenostech.

Je to pro mě skvělý mix a propojení několika rovin, na kterých se dá domov vnímat. Propojuje fyzickou, energetickou i duchovní úroveň. Propojuje moje znalosti a zkušenosti v oblasti dispozic a efektivního uspořádání prostoru s mým naciťováním prostoru a komunikací s domovem jako takovým.

Tvoří most, který obě oblasti doplňuje, propojuje, ukotvuje a zároveň mi umožňuje se více realizovat v energetické práci a léčení prostoru. Miluju to. To všechno jako celek. Dům, byt, domov. Můj i Váš. Je to moje vášeň a radost a oblast, kde cítím flow.

Občas je oříšek rozklíčovat, kde to drhne a proč. Občas stačí pověsit malý obrázek a hned je znát změna. Někdy je zapotřebí víc práce.

Práce se záměry

Vnímám Feng-Shui i jako práci se záměry. Práci, kdy si člověk zvědomí oblasti, které potřebuje vyladit a poté udělá drobný (nebo větší) krok v realitě. Tím svůj záměr ukotví a zhmotní.

Je v tom ale ještě víc, je to o toku životní energie, o cyklech v přírodě a propojení se životem na Zemi. Feng Shui není o důsledném a tvrdém následování pravidel, ale o zlepšení našeho životního prostoru tady a teď.

P.S. Tento článek je i součástí mého e-booku zdarma 3 top Feng Shui zásady pro každého, který najdete zde.

Michala Prouzová
Space Healer

Harmonizuju prostor a vracím ho do rovnováhy. Vedu ženy k tomu, aby si vytvořily podporující a laskavé prostředí, ve kterém se cítí dobře.

Přečtěte si můj příběh zde.

Přečtěte si i tyto články:

Vánoce: stres nebo klid?

Vánoce: stres nebo klid?

2 přístupy k Vánocům Blíží se Vánoce a napětí stoupá. Je toho potřeba udělat tolik. Taky tě čeká velký každoroční úklid? Vydrhnout záchod kartáčkem na zuby. Omýt okna - vodou s octem nebo k tomu přidat i alkohol? Počkat, až je děti opatlají, vynadat jim a jít leštit...

Jak se posadíte v kavárně?

Jak se posadíte v kavárně?

Zamýšlíte se nad tím, kam si sednete anebo ne? Jste třeba někdy zklamaní, když je vaše oblíbené místo obsazené? A jak to vaše oblíbené místo vypadá? ZÁKUSEK V KLÍNĚ? Sezení je velké téma :D Sezení je o tom, že mám židli, která mně chrání záda, a zároveň mám oči tím...

2023: Rok vodního zajíce

2023: Rok vodního zajíce

Po roce vodního tygra, který byl divoký a dravý, nás čeká rok klidnější - rok vodního zajíce. Zajíc nese energii yinového dřeva. Jedná se stále ještě o energii růstu, ale už mnohem jemnější a ukotvenější. To, co jste v minulém roce začali, můžete letos rozvinout....