2023: Rok vodního zajíce

Po roce vodního tygra, který byl divoký a dravý, nás čeká rok klidnější – rok vodního zajíce. Zajíc nese energii yinového dřeva. Jedná se stále ještě o energii růstu, ale už mnohem jemnější a ukotvenější. To, co jste v minulém roce začali, můžete letos rozvinout.

 

Jaký zajíc je?

Zajíc je heboučký a roztomilý. Nemá rád konflikty a snaží se jim jakýmkoliv způsobem vyhnout. Kličkuje a kličkuje, jen aby se k problémům nemusel postavit čelem. Zároveň je ale dobrý v diplomacii.  Jeho cílem je harmonie a vnitřní mír.

Zajíci mají pevnou vůli a jdou neustále za svým cílem. Je to velmi mírumilovné a přátelské zvíře. Až do té doby než ohrozíte jeho rodinu, protože jeho rodina a jeho domov jsou pro něj zcela zásadní.

Tématy tohoto roku budou tedy vztahy a rodinné vazby, zároveň i péče o domov a jeho zvelebování, takže je vhodný čas věnovat těmto tématům pozornost, protože nám to půjde snadněji než jindy. 

Zajíc má rád pohodu a pohodlí. Vybere si raději tu snazší cestu, proto bude letos skvělý čas na to si pohodlí doma udělat, ale zároveň bude někdy možná trochu náročné nenechat se strhnout pohodlností a leností.

A co ta voda?

Element vody zajíce podporuje a vyživuje, výše zmíněná témata a projevy tedy ještě zesiluje. Zároveň voda přináší zajícovi křehkost a velkou citlivost, silné vnímání sebe i svého okolí. 

Je ale také možné, že to zajíce strhne do přílišné hloubky a objeví se přecitlivělost a sebelítost. To je dobré mít na paměti a předcházet těmto propadům dostatečnou pozorností a péčí o sebe sama.

Nasednete na vlnu?

Pojďte nasednout na vlnu vodního zajíce a pracujte tento rok na zvelebování svého domova.

Je skvělý čas na rekonstrukce a předělávání všeho druhu. Je čas znovu si stanovit priority, podívat se na to, co máte k dispozici a přizpůsobit prostor tak, aby vás podporoval a pracoval pro vás.

Můžeme se na to podívat i spolu. Buďto v rámci Energetického léčení prostoru nebo při Feng Shui rozboru.

A pokud nevíte, kde začít, tak začátek je vždy třídění a debordelizace.

Přeji vám klidné proplutí rokem zajíce.

Michala Prouzová
Space Healer

Harmonizuju prostor a vracím ho do rovnováhy. Vedu ženy k tomu, aby si vytvořily podporující a laskavé prostředí, ve kterém se cítí dobře.

Přečtěte si můj příběh zde.

Přečti si i tyto články:

Rozchod: Opečování prostoru pro nové začátky
Rozchod: Opečování prostoru pro nové začátky

Vztahy jsou v našem životě zásadní Tvoříme páry, tvoříme rodiny, tvoříme společenství. Často je rodina to první, co se nám vybaví, když se řekne slovo "domov". Protože domov nejsou jen zdi. Domov není jen fyzický prostor. Domov je i společný prostor všech, kteří ho...

Vánoce: stres nebo klid?
Vánoce: stres nebo klid?

2 přístupy k Vánocům Blíží se Vánoce a napětí stoupá. Je toho potřeba udělat tolik. Taky tě čeká velký každoroční úklid? Vydrhnout záchod kartáčkem na zuby. Omýt okna - vodou s octem nebo k tomu přidat i alkohol? Počkat, až je děti opatlají, vynadat jim a jít leštit...

Jak se posadíte v kavárně?
Jak se posadíte v kavárně?

Zamýšlíte se nad tím, kam si sednete anebo ne? Jste třeba někdy zklamaní, když je vaše oblíbené místo obsazené? A jak to vaše oblíbené místo vypadá? ZÁKUSEK V KLÍNĚ? Sezení je velké téma :D Sezení je o tom, že mám židli, která mně chrání záda, a zároveň mám oči tím...