2023: Rok vodního zajíce

Po roce vodního tygra, který byl divoký a dravý, nás čeká rok klidnější – rok vodního zajíce. Zajíc nese energii yinového dřeva. Jedná se stále ještě o energii růstu, ale už mnohem jemnější a ukotvenější. To, co jste v minulém roce začali, můžete letos rozvinout.

 

Jaký zajíc je?

Zajíc je heboučký a roztomilý. Nemá rád konflikty a snaží se jim jakýmkoliv způsobem vyhnout. Kličkuje a kličkuje, jen aby se k problémům nemusel postavit čelem. Zároveň je ale dobrý v diplomacii.  Jeho cílem je harmonie a vnitřní mír.

Zajíci mají pevnou vůli a jdou neustále za svým cílem. Je to velmi mírumilovné a přátelské zvíře. Až do té doby než ohrozíte jeho rodinu, protože jeho rodina a jeho domov jsou pro něj zcela zásadní.

Tématy tohoto roku budou tedy vztahy a rodinné vazby, zároveň i péče o domov a jeho zvelebování, takže je vhodný čas věnovat těmto tématům pozornost, protože nám to půjde snadněji než jindy. 

Zajíc má rád pohodu a pohodlí. Vybere si raději tu snazší cestu, proto bude letos skvělý čas na to si pohodlí doma udělat, ale zároveň bude někdy možná trochu náročné nenechat se strhnout pohodlností a leností.

A co ta voda?

Element vody zajíce podporuje a vyživuje, výše zmíněná témata a projevy tedy ještě zesiluje. Zároveň voda přináší zajícovi křehkost a velkou citlivost, silné vnímání sebe i svého okolí. 

Je ale také možné, že to zajíce strhne do přílišné hloubky a objeví se přecitlivělost a sebelítost. To je dobré mít na paměti a předcházet těmto propadům dostatečnou pozorností a péčí o sebe sama.

Nasednete na vlnu?

Pojďte nasednout na vlnu vodního zajíce a pracujte tento rok na zvelebování svého domova.

Je skvělý čas na rekonstrukce a předělávání všeho druhu. Je čas znovu si stanovit priority, podívat se na to, co máte k dispozici a přizpůsobit prostor tak, aby vás podporoval a pracoval pro vás.

Můžeme se na to podívat i spolu. Buďto v rámci Energetického léčení prostoru nebo při Feng Shui rozboru.

A pokud nevíte, kde začít, tak začátek je vždy třídění a debordelizace.

Přeji vám klidné proplutí rokem zajíce.

Michala Prouzová

Jsem Feng Shui čarodějka a léčitelka prostoru. Miluju, když se můžu naladit na konkrétní domov, můžu ho opečovat a vrátit do rovnováhy. Ukazuji ženám, jak s jejich domovem pracovat tak, aby je podporoval a vedl na jejich jedinečné cestě životem.

Přečtěte si můj příběh zde.

Přečtěte si i tyto články:

Jak se posadíte v kavárně?

Jak se posadíte v kavárně?

Zamýšlíte se nad tím, kam si sednete anebo ne? Jste třeba někdy zklamaní, když je vaše oblíbené místo obsazené? A jak to vaše oblíbené místo vypadá? ZÁKUSEK V KLÍNĚ? Sezení je velké téma :D Sezení je o tom, že mám židli, která mně chrání záda, a zároveň mám oči tím...

Jak jsem se dostala k Feng Shui?

Jak jsem se dostala k Feng Shui?

Když jsem začala s podnikáním a nabízela řešení dispozic, posouvání nábytku a co nejlepší využití prostoru (celé know-how najdete v e-booku Koncept šťastného domova, který je mimochodem fakt skvělý), všichni se mě ptali, jak to mají dělat podle Feng Shui. A já jsem se...

Debordelizace v lednu. Ano nebo ne?

Debordelizace v lednu. Ano nebo ne?

Nový rok se rozjel naplno. Sítě jsou zahlceny předsevzetími a visionboardy, leden je vnímán jako nový začátek. Máte to tak taky? Už jste si sepsali nová předsevzetí na tento rok a pravidelně se věnujete jejich naplňování? Vlila se vám nové energie do žil a jdete...